Τρίποντο και έβδομη θέση (vid)

Άνετη νίκη πέτυχε ο Εθνικός Άχνας επί της Δόξας στο «Δασάκι» με 2-0. Οι γηπεδούχοι έχοντας την υπεροχή του αγώνα, επικράτησαν με τα τέρματα των Στόιτσεφ (24’) και Ζελάγια (33’).

Στο τελευταίο παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής, που διακόπηκε για 35 λεπτά λόγω συσκότισης, ο Εθνικός κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο σκαρφαλώνοντας στην έβδομη θέση με 27 βαθμούς. Στη δωδέκατη θέση παραμένει η Δόξα με ένδεκα βαθμούς.

Πρόβλημα προέκυψε επίσης με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με ορισμένους προβολείς να σβήνουν και ο αγώνας να διακόπτεται για 35 λεπτά.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Μπογκατίνοφ, Στόιτσεφ, Πιντσέλι, Κιπιάνι, Κατσαράβα, Χατζηβασίλης, Ενέσκου, Κυπριανού, Φιλίποφ, Κρατσούνοφ, Ζελάγια

ΔΟΞΑ: Νέγκρι, Ρούντι, Ρεδόνδο, Γκόμες, Μπραούλιο, Εντμάρ, Κορομίνας, Λεονάρντο, Φοφανά, Πουτζιουρής, Γκουλόν