Ο Λαουτάρο γλίτωσε την Ίντερ και την ανέβασε στη 2η θέση

Στην προσπάθεια που κάνει για την πρώτη της νίκη στη Serie A η Κρεμονέζε κατάφερε να αγχώσει για λίγο την Ίντερ αλλά τελικά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφερε την εκτός έδρας νίκη, 2-1, για τους «νερατζούρι» - που καταλαμβάνουν πλέον τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους στο 11ο λεπτό, με τον Οκερέκε να ανοίγει το σκορ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Η απάντηση από πλευράς κυπελλούχων ήρθε ακριβώς δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Μαρτίνες πήρε το... ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Καρνεσέκι σε σουτ του Τζέκο και ισοφάρισε.

Όσο για την ολική ανατροπή του σκηνικού; Ο Αργεντινός σκόραρε από κοντά μετά από εξαιρετική πάσα του Βόσνιου συμπαίκτη του στο 65΄, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Πηγή: sportfm

Δεν θα συμμετάσχουν στις Ευρωεκλογές οι Σπαρτιάτες-Μπλόκο από τον Άρειο Πάγο
Καταχωρείται μέχρι την Παρασκευή η αίτηση για παύση Ελεγκτή-Ανοίγουν παλιά μέτωπα, ετοιμοπόλεμες οι δύο πλευρές
Αποκαλυπτικό βίντεο ντοκουμέντο από την ενέδρα στην Ανθούπολη-Δίπλα δίπλα δράστες και θύμα
ΒΙΝΤΕΟ: Μάχη με τις φλόγες στο Κρατικό Δάσος Λεμεσού-Σε ετοιμότητα για πιθανές εκκενώσεις
Συνελήφθη ο Κωνσταντίνος Φλώρος για την επίθεση στον Βασίλη Γραμμένο της Ελληνικής Λύσης