Γύρισε από την κόλαση και πήγε... τελικό με Τσιτσιπά ο Τζόκοβιτς

Συναρπαστικός ημιτελικός, φοβερός Τζόκοβιτς στο Ντουμπάι! Ο Σέρβος σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, καθάρισε με 2-1 σετ τον Μονφίς (2-6, 7-6 (8), 6-1) και προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Νόλε, ήταν στα σκοινιά σχεδόν σε όλο το ματς, αλλά όταν χρειάστηκε γύρισε από την κόλαση και έκανε το θαύμα του. Έχοντας χάσει το πρώτο σετ σχετικά εύκολα από τον αντίπαλο του, βρέθηκε να κυνηγάει το παιχνίδι απέναντι στον Γάλλο τενίστα. Στο τάι μπρέικ του 2ου σετ, ο Μονφίς είχε προβάδισμα με 6-3 με τριπλό ματς πόιντ, με τα δύο σερβίς να είναι δικά του.

Ωστόσο, ο Σέρβος όχι δεν το έβαλε κάτω, αλλά έφτασε να προηγείται 7-6 και να κατακτήσει στο τέλος το σετ με 10-8. Με ανεβασμένη ψυχολογία δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το τρίτο με 6-1 και παράλληλα τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό.

Απέναντι στον Τσιτσιπά θα διεκδικήσει τον 5ο τίτλο του στο Ντουμπάι και 79ο στην καριέρα του.

Πηγή:sport-fm.gr

Άνοιξαν πυρ έξω από νυχτερινό κέντρο στην Ελλάδα-Ένας νεκρός και ένας τραυματίας
Αστυνομικός τραυματίστηκε από επίθεση αγνώστων στα Εξάρχεια-Κάηκε ολοσχερώς ένα αυτοκίνητο
Πώς ξεκίνησε και τι σημαίνει για τς ΗΠΑ το κύμα των φιλοπαλαιστινιακών διαμαρτυριών στα πανεπιστήμια
BINTEO: Πέντε νεκροί και 33 τραυματίες από ανεμοστρόβιλο σε επαρχία στη νότια Κίνα
BINTEO: Νυχτερινή επίθεση της Χεζμπολάχ σε αεροπορική βάση στο βόρειο Ισραήλ
Τρεις γυναίκες και δύο κορίτσια σκοτώθηκαν από επίθεση με drones στην Υεμένη-Η κυβέρνηση κατηγορεί τους Χούτι