Ζιντάν: Έτσι όπως πήγαινε το παιχνίδι μπορούσαμε να δεχθούμε και τρίτο γκολ

Δεν τα παρατάει ο τεχνικός της Ρεάλ, Ζινεντίν Ζιντάν, με τον Γάλλο ωστόσο να τονίζει πως έτσι όπως πήγαινε το ματς στο Μπερναμπέου η Σίτι θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ.

Ο έμπειρος προπονητής των Μαδριλένων μιλώντας μετά την ήττα με 2-1 από την Σίτι στο Μπερναμπέου ανέφερε τα εξής: «Είμαστε πολύ ενοχλημένοι που χάσαμε αυτό το παιχνίδι και αυτό είναι ξεκάθαρο. Όμως ξέρουμε πως η υπόθεση πρόκριση διαρκεί 180 λεπτά. Ότι και να γίνει, ακόμα και να παίρναμε τη νίκη στην έδρα μας υπάρχει και ρεβάνς. Μετά το πρώτο ημίχρονο πετύχαμε το πιο δύσκολο, βάλαμε γκολ, αλλά μέσα σε πέντε λεπτά μας έβαλαν δύο. Έτσι όπως πήγαινε το παιχνίδι, έτσι όπως έπαιζε η Σίτι θα μπορούσαμε εύκολα να δεχθούμε ακόμα και τρίτο γκολ».

Πηγή: gazzettaq.gr

BINTEO: Τα γέλια Λαβρόφ όταν ακούει για τα περί αποστολής νατοϊκών στρατευμάτων του Μακρόν
Ελεύθερο το πλήρωμα του MSC Aries, τρεις εβδομάδες μετά την κατάληψή του από τους Ιρανούς