Δεν έχει κερδίσει τα τελευταία 35 χρόνια η Τορίνο στο Μιλάνο

Η Μίλαν κυνηγά την 6η θέση και την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ αλλά έρχεται από δύο ατυχή αποτελέσματα. Η Τορίνο ψάχνει να βρει τα πατήματά της με τον νέο τεχνικό και παίζει σε μια έδρα στην οποία μετρά 15 ήττες και 8 ισοπαλίες από το 1985.

Αν και καλύτερη κόντρα στη Γιουβέντους, η Μίλαν, δεν κατάφερε να κρατήσει το 1-0 στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου. Ισοφαρίστηκε μ ένα αυστηρό πέναλτι στο 90.

Βελτιωμένη για μια ώρα ήταν η Τορίνο στην 4η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με δράστη τη Σαμπντόρια και τελικό σκορ 1-3. Προηγήθηκε στο 55 αλλά δέχθηκε 3 γκολ μέσα σε 9 λεπτά. Με νέο προπονητή τον Μορένο Λόνγκο για δεύτερο ματς και γκρίνιες για τη φυσική κατάσταση που άφησε την ομάδα ο προκάτοχός του.

Μόλις 3/11 παιχνίδια της στο Σαν Σίρο έχει κερδίσει η Μίλαν με απολογισμό 3-5-3 και τέρματα 11-13. Αντίστοιχα, στα εκτός έδρας παιχνίδια της η Τορίνο μετρά 4-1-6 και τέρματα 16-20 και σκόραρε στα 7/11. Στις τέσσερις συνεχόμενες ήττες της στο πρωτάθλημα η Τορίνο δέχθηκε 16 γκολ.

Να «κλέψει» το ματς θα προσπαθήσει η Τορίνο, να το κερδίσει με ποδόσφαιρο κατοχής θα προσπαθήσει η Μίλαν. Να αντέξει ένα ημίχρονο η Τορίνο είναι πιθανό και στο τέλος μπορεί να παίξουν το ρόλο τους τα «βαριά» ονόματα της Μίλαν.

Πηγή: sdna.gr

Κατασχέθηκαν 80 κιλά κάνναβη και χιλιάδες ευρώ-Χειροπέδες σε 28χρονο (pics)
Έπεσε «μαύρο» στο ΡΙΚ λόγω απεργίας των υπαλλήλων για μη καταβολή συντάξεων
Προ των πυλών η επόμενη φάση του πολέμου-Πληθαίνουν οι πληροφορίες για επικείμενη κλιμάκωση
Πραγματοποίηση τριμερούς συνάντησης τον Οκτώβριο επιβεβαίωσαν τα Ηνωμένα Έθνη
Δεν έβρισκαν το κινητό του «Κομμωτή» στις Φυλακές και τελικά... τους το υπέδειξε ο ίδιος-Τον κάλεσαν σε «συνάντηση»
Βρετανοί βουλευτές έκαναν δωρεάν ταξίδια στα κατεχόμενα και ακολούθως ερωτήματα υπέρ του ψευδοκράτους
Έφθασε στο αεροδρόμιο από τη Βηρυτό με ράβδο χρυσού μισού κιλού
Το Ισραήλ ενημέρωσε τις ΗΠΑ για τη χερσαία επιχείρηση κατά της Χεζμπολάχ-Διέρρευσαν οι πρώτες λεπτομέρειες
Δεν πρόλαβε να αναλάβει ο Αρναούτης και έστησαν ήδη ηλεκτρονική απάτη με το όνομά του
Περισσότερες πράξεις για να ενισχυθεί το αίσθημα ασφάλειας ζήτησε ο Πρόεδρος από Αρναούτη και Σταύρου