Νίκη-οξυγόνο για Μαγιόρκα

Τεράστια νίκη με 1-0 πέτυχε η Μαγιόρκα κόντρα στην Αλαβές, επέστρεψε στα τρίποντα μετά από ένα μήνα και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 18ο λεπτό ο Ράιγιο έκοψε σωτήρια τον Βιδάλ ενώ στο 24’ ο Πατσέκο είπε όχι σε σουτ του Λούμορ και στο 26 πραγματοποίησε νέα μεγάλη επέμβαση σε προσπάθεια του Μπούντιμιρ μετά από κόρνερ.

Στο 29ο λεπτό η Μαγιόρκα κέρδισε πέναλτι για χέρι του Μαγκαγιάν αλλά ο Πατσέκο απέκρουσε την εκτέλεση του Σάλβα Σεβίγια ενώ στο 34’ ο Μπαμπά παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ και στο 38’ το σουτ του Χοσέλου πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 47’ ο Λουκάς Πέρεθ αστόχησε από ιδανική θέση και στο 54’ η Μαγιόρκα σκόραρε με τον Ντάνι Ροντρίγκεθ αλλά το γκολ ακυρώθηκε.

Στο 58’ το σουτ του Κούμπο σταμάτησε δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον Πατσέκο, αλλά στο 64’ ο Κούτρης σέντραρε από αριστερά, ο Ερνάντεθ πήρε την κεφαλιά και ο Πατσέκο έσωσε αλλά ο άσος της Μαγιόρκα με δεύτερη προσπάθεια από κοντά (πλασέ) έκανε το 1-0. Στο 88’ ακυρώθηκε γκολ της Αλαβές για οφσάιντ.

Πηγή:sdna.gr

Το Ισραήλ ενημέρωσε τις ΗΠΑ για τη χερσαία επιχείρηση κατά της Χεζμπολάχ-Διέρρευσαν οι πρώτες λεπτομέρειες
Δεν πρόλαβε να αναλάβει ο Αρναούτης και έστησαν ήδη ηλεκτρονική απάτη με το όνομά του
Περισσότερες πράξεις για να ενισχυθεί το αίσθημα ασφάλειας ζήτησε ο Πρόεδρος από Αρναούτη και Σταύρου
Κατατέθηκαν νέα sms στο Συνοδικό από συνομιλίες με Ησαΐα-«Τα γράφω στα αρχι...ερατικά μου ενδύματα»
Ανησυχία για τον αντίκτυπο που θα είχε στην Κύπρο ενδεχόμενη κατάρρευση του Λιβάνου