Αποκλεισμός εκτός προγράμματος για Τσιτσιπά στο Ρότερνταμ

«Αντίο» αρκετά νωρίς είπε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο τουρνουά του Ρόντερνταμ που ηττήθηκε 2-0 σετ (7-5, 6-4) από τον Αλιάζ Μπέντενε και έμεινε εκτός συνέχειας διοργάνωσης.

Ο Έλληνας τενίστας μπήκε καλά στο ματς, έδειξε να ελέγχει το παιχνίδι κόντρα σε έναν σαφώς κατώτερο αντίπαλο, αλλά οι ενοχλήσεις που είχε στον ώμο και η έλλειψη συγκέντρωσης μετά το 4-4 στο πρώτο σετ, τον οδήγησαν σε μια εκτός προγράμματος ήττα.

Με 20-11 winners, ο Σλοβένος εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την πτώση της απόδοσης του Τσιτσιπά και επέβαλε το παιχνίδι τους το δεύτερο σετ στο οποίο προηγήθηκε με 4-2. Ο Έλληνας τενίστας έβγαλε αντίδραση για να γυρίσει το σετ, κατάφερε να μειώσει σε 5-4, αλλά στο 10ο γκέιμ έφτασε σε διπλό ματς πόιντ και πήρε το παιχνίδι με 6-4.

Πηγή: sport-fm.gr

Κατατέθηκαν νέα sms στο Συνοδικό από συνομιλίες με Ησαΐα-«Τα γράφω στα ΑΡΧΙ...ερατικά μου ενδύματα»
Ανησυχία για τον αντίκτυπο που θα είχε στην Κύπρο ενδεχόμενη κατάρρευση του Λιβάνου
Νεκρός 57χρονος που κατέπεσε από το μπαλκόνι της κατοικίας του
Κόπηκε στην άσφαλτο το νήμα της ζωής της 56χρονης Ελένης Πεκρή
Μικρής κλίμακας οι επιχειρήσεις του ισραηλινού στρατού στον νότιο Λίβανο
Σήμερα η τελετή διαβεβαίωσης νέου Αρχηγού και Υπαρχηγού Αστυνομίας
Η ηλεκτρική καρέκλα του Αρχηγού-Οι παύσεις, οι παραιτήσεις και όσοι επιβίωσαν μέχρι την αφυπηρέτηση
Δεν έκλεισε το κεφάλαιο ευθύνες στις Κεντρικές-Στο κάδρο ανώτερη λειτουργός και υπεύθυνος ασφάλειας για την άδεια
«Ανεξεταστέοι» οι μαθητές από τη χρήση των κινητών στην τάξη-Πέφτουν οι μαθησιακές τους ικανότητες
Τελικά γύρισε τον Παπαθεοδώρου ανάποδα ο Πρόεδρος-Τελείωσαν οι ευκαιρίες και καθάρισε τα αγκάθια