Δελτίο Τύπου με καρφιά από τον Εθνικό για πέναλτι που δεν δόθηκε

Δελτίο Tύπου δημοσίευσε η ομάδα του Εθνικού Άχνας με βάση τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα στο Αμμόχωστος και την ήττα με 3-2.

Στο δελτίο Tύπου οι γαλάζιοι του Εθνικού, αναφέρουν πως θα μπορούσαν να είχαν ακόμη ένα πέναλτι στην αναμέτρηση.

Αναλυτικά το Δελτίο Τύπου:

6 λεπτά με 10 παίκτες ήταν αρκετά.

Σε ένα παιχνίδι με πάθος και ένταση από το πρώτο λεπτό, χθες η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο απέναντι στην Νέα Σαλαμίνα.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με τον Μαρκόσκι και ισοφαρίστηκε στο 24ο. Στο 38ο λεπτό η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες λόγω τραυματισμού του αμυντικού μας Ντειβισον, ο οποίος μεταφέρθηκε εχτός για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Λόγω του σοβαρού τραυματισμού του (σπασμένη μύτη από αγκωνιά του αντιπάλου) η ομάδα έμεινε με 10 παίχτες δίνοντας την ευκαιρία στην Νέα Σαλαμίνα να σκοράρει 2 τέρματα (41’ και 43΄).

Οι ποδοσφαιριστές μας δεν τον έβαλαν κάτω, αναζητώντας το γκολ στα λίγα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Πίεσαν ψηλά και κατάφεραν να κερδίσουν πέναλτι με τον Κοστόφσκι. Ο Χουντόμπιακ ήταν εύστοχος, μειώνοντας το σκορ σε 3-2.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν με ψυχή, έκαναν το παιχνίδι τους και για αρκετή ώρα, έκλεισαν τον αντίπαλο στα καρέ του δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και διεκδικώντας τουλάχιστον ακόμα ένα πέναλτι για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Σημαντικότερες αυτές στο 89’ και το 93’ όπου η τύχη δεν τους χαμογέλασε παρόλη την προσπάθεια σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Η μαχητικότητα και η βελτίωση στον τρόπο παιχνιδιού μας είναι αυτά που κρατάμε από το χθεσινό παιχνίδι. Η συνέχεια μπορεί να είναι δύσκολη αλλά η χθεσινή εμφάνιση μας δίνει δύναμη για την συνέχεια.

Οκτώ ημέρες πριν το αίτημα για άδεια του ισοβίτη, εγκρίθηκε από Διεύθυνση με λίστα καλεσμένων 23 άτομα-Νέα στοιχεία στο φως
Η Αστυνομία είναι ένα τεράστιο πρόβλημα που δεν χρειάζεται ο Νίκος Χριστοδουλίδης
Πιέζει ο μη εντοπισμός του ισοβίτη, προσπάθεια... απόδρασης από τις ευθύνες-Στον τοίχο Φιλιππίδης και Παπαθεοδώρου
Σε διαθεσιμότητα και οι επτά της συνοδείας του ισοβίτη-Η πρώτη τοποθέτηση του υπουργού Δικαιοσύνης
Καλούνται στη Βουλή για εξηγήσεις για απόδραση «Kομμωτή» οι αρμόδιοι-Αλυσιδωτές αντιδράσεις
Black jack αποδράσεων με εμπλοκή Αστυνομίας επί θητείας Παπαθεοδώρου-Το πάθημα δεν γίνεται μάθημα
Κάλεσε Αρχηγό και αναπληρωτή Διευθυντή Φυλακών ο Χαρτσιώτης-Θορυβημένο το Προεδρικό για την απόδραση