Με «σβηστές μηχανές» πήρε βαθμολόγική ανάσα η Πάφος FC

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα η Πάφος πήρε το ζητούμενο απέναντι στον Ερμή τον οποίο νίκησε με 4-1 και ανέβηκε στους 28 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Αραδίπου με 13 βαθμούς έχει ήδη ξεκινήσει προγραμματισμό για τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας.

Η ομάδα της Πάφος FC μπήκε αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο για τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια της για παραμονή στην Α’ κατηγορία. Ο Ράκελς άνοιξε το σκορ στο 12’ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή κι έξι λεπτά αργότερα η γηπεδούχος διπλασίασε τα τέρματα της με τον Αγκούλο. Στη συνέχεια και μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου το ματς κύλησε χωρίς καλές φάσεις μπροστά από την εστία των δύο ομάδων. Οι «φτεροπόδαροι» διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο 42’ για μαρκάρισμα του Σιρόκ στον Κατσιατή.

Στην επανάληψη η Πάφος FC επεδίωξε και 3ο γκολ για να «σκοτώσει» κάθε ελπίδα του Ερμή στον αγώνα και αυτό τελικά ήρθε στο 54’ με πλασέ του Κουλς. Ο Νέμετς στο 68’ ανέβασε το δείχτη του σκορ σε 4-0 με σουτ μέσα από την περιοχή. Μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο Ερμής το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 με βολέ του Μαντοβάνη.

Πάφος FC: Μολ, Σιρόκ, Ιμπραχίμ (62'Ράσιτς), Φιλιώτης, Κουλς, Μπαγκάρντ (74'Φόλμπρεχτ), Ζίβουλιτς, Ανγκούλο (80'Πολίτσι), Νέμετς, Ντόβμπνια, Ράκελς.

Ερμής: Φιρινίδης, Κατσιατής (63'Πούνας), Μαύρου, Ντεβέσα (75'Μαντοβάνης), Πηλέας, Ψάλτης, Φυλακτού, Κουατσίκα, Λαγός, Μπανούσης, Ντε Μέλο.

Κατήγγειλε την στάση Ερντογάν ο ΠτΔ-«Είμαι έτοιμος να καθίσω σήμερα στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων»
Στο βήμα της 79ης Γενικής Συνέλευσης των Ηνωμένων Εθνών ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας
Στη Νέα Υόρκη ο Πρωθυπουργός του Λιβάνου-Ζήτησε συνάντηση με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας
Ανενεργός ο νόμος για Πόθεν Έσχες των δημοσίων υπαλλήλων, μη ξεκάθαρη η λύση-Χωρίς διόδους οι whistleblowers
Αθώοι δύο κατηγορούμενοι για βιασμό 24χρονης-Βίντεο γύρισε μπούμερανγκ την υπόθεση, αναξιόπιστη η μάρτυρας
Ξεκαθάρισε τις σκιές για απαγόρευση κινητών η Μιχαηλίδου-Πυρά από ΑΚΕΛ για αποτυχία εφαρμογής νόμων
Απαντά για τα προσκλητήρια σε υπηρεσιακούς φακέλους ο Αρχηγός-Δηλώνει πως ήταν εν αγνοία του, πλήρωσε το κόστος
Καταγγελία σε βάρος Αρχηγού Αστυνομίας για αποστολή... προσκλητηρίων σε υπηρεσιακούς φακέλους