Νέα... μεγαλειώδης γκάφα του Ντε Χέα στο «Ολντ Τράφορντ»

Συμβαίνει και στους καλύτερους, απλά όταν συμβαίνει λίγο πιο συχνά είναι που αρχίζουν τα προβλήματα! Ο Νταβίντ Ντε Χέα παραμένει ένας από τους καλύτερους γκολκίπερ στον κόσμο, ωστόσο το τελευταίο διάστημα οι γκάφες του έχουν αυξηθεί και... κοστίζουν.

Αυτή τη φορά, στο ντέρμπι του «Ολντ Τράφορντ» για την 36η αγωνιστική της Premier League κόντρα στην Τσέλσι, ένα ματς που θα κρίνει εν πολλοίς τη μάχη της 4ης θέσης που οδηγεί στο Champions League, o Ισπανός τερματοφύλακας ήταν αυτός που ξαναέβαλε στη μάχη τους «μπλε».

Μέχρι εκείνο το σημείο, η Γιουνάιτεντ ήταν καλύτερη και είχε προηγηθεί δίκαια με το γκολ του Χουάν Μάτα στο 10ο λεπτό, μετά το γύρισμα του Λουκ Σο.

Ωστόσο, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο, στο 42, ο Ντε Χέα υπέπεσε σε μια γκάφα ολκής. Μετά από ένα μάλλον διαδικαστικό σουτ του Ρούντιγκερ από τα 30 μέτρα το οποίο για έναν γκολκίπερ αυτού του επιπέδου δεν θα έπρεπε να προξενήσει ιδιαίτερη ανησυχία, ο 28χρονος γκολκίπερ έκανε μια επέμβαση μάλλον ερασιτεχνικού επιπέδου. Η μπάλα... γέννησε στα χέρια του, στρώθηκε στον επερχόμενο Αλόνσο ο οποίος είπε «ευχαριστώ» και με το «ριμπάουντ» έγραψε το 1-1.

Πηγή: sdna.gr

Αποδέχεται τριμερή ο Ερντογάν αλλά για να συζητηθούν... εναλλακτικές της ομοσπονδίας