Χάλασε το... πάρτι της Γιουβέντους στην ιστορική μέρα για Κάστανο η ΣΠΑΛ

Η Γιουβέντους ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη σημερινή αναμέτρηση, αλλά βρήκε απέναντι της την ίδιαιτερα μαχητική ΣΠΑΛ, η οποία γύρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο και ανέβαλε τη... στέψη.

Στη σημερινή ανανέτρηση η Γιουβέντους «κατέβηκε» με αλλαγέ. Μάλιστα στην αρχική ενδεκάδα της ιταλικής ομάδας βρέθηκε και ο 21χρονος Κύπριος ακραίος, Γρηγόρης Καστάνος.

Η «Γιούβε» είχε την κατοχή και στην πρώτη... υποψία φάσης έκανε το 1-0. Ο Κανσέλο συνέκλινε από τα δεξιά, σούταρε, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Κιν,άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της Σπαλ. Στο πρώτο ημίχρονο η ΣΠΑΛ είχε 4 προσπάθειες, αλλά όλες ήταν εκτός εστίας.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΣΠΑΛ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Για την ακρίβεια ο Μπονιφάζι με κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-1 στο 49ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η ΣΠΑΛ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μάλιστα στο 58ο λεπτό έχασε και σημαντική ευκαιρία από το να προηγηθεί. Ο Μούργκια έπιασε ένα τρομερό σουτ, με τον τερματοφύλακα της Γιουβέντους όμως να πραγματοποιεί μία ακόμα πιο εντυπωσιακή επέμβαση. Αξιοσημείωτο ήταν το γεγονός ότι ειδικά στα πρώτα 20 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η ΣΠΑΛ είχε το 70% της κατοχής!

Στο 72ο λεπτό ο Ντιμπάλα έπιασε ένα πανέμορφο σουτ, με τον τερματοφύλακα της ΣΠΑΛ να κάνει μία σπουδαία επέμβαση. Δύο λεπτά αργότερα η ΣΠΑΛ τα έφερε όλα... τούμπα και με γκολ  του Φλοκάρι, μετά από πανέμορφη ενέργεια του Μούργκια.

Τελικά η Γιουβέντους δεν κατάφερε να αποσπάσει ούτε την ισοπαλία από την ΣΠΑΛ και έτσι η... στέψη της αναβλήθηκε για την επόμενη αγωνιστική.

Πηγή: Sdna.gr

Στη Νέα Υόρκη ο Πρωθυπουργός του Λιβάνου-Ζήτησε συνάντηση με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας
Ανενεργός ο νόμος για Πόθεν Έσχες των δημοσίων υπαλλήλων, μη ξεκάθαρη η λύση-Χωρίς διόδους οι whistleblowers
Αθώοι δύο κατηγορούμενοι για βιασμό 24χρονης-Βίντεο γύρισε μπούμερανγκ την υπόθεση, αναξιόπιστη η μάρτυρας
Ξεκαθάρισε τις σκιές για απαγόρευση κινητών η Μιχαηλίδου-Πυρά από ΑΚΕΛ για αποτυχία εφαρμογής νόμων
Απαντά για τα προσκλητήρια σε υπηρεσιακούς φακέλους ο Αρχηγός-Δηλώνει πως ήταν εν αγνοία του, πλήρωσε το κόστος
Καταγγελία σε βάρος Αρχηγού Αστυνομίας για αποστολή... προσκλητηρίων σε υπηρεσιακούς φακέλους