ΒΙΝΤΕΟ: Η Ρέιντζερς κέρδισε τη Σέλτικ μετά από 9 χρόνια και ο Τζέραρντ… τρελάθηκε

Οι «τζερς» επικράτησαν στο ντέρμπι του «Old Firm» με σκορ 2-1 και έβαλαν φωτιά στη μάχη του τίτλου, αφού μείωσαν τη διαφορά από τους πρωτοπόρους «Καθολικούς» στους δύο βαθμούς, μετρώντας μάλιστα και ένα ματς λιγότερο.

Τέλος ο Χάαλαντ για Γιουνάιτεντ, υπέγραψε στην Ντόρτμουντ

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Κρίστι στο 33ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα (36') ο Κεντ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με αριστερό σουτ ύστερα από πάσα του Μπάρισιτς.

Η Σέλτικ ισοφάρισε με σουτ του Έντουαρντ (41’), το οποίο κόντραρε σε σώματα αμυνομένων αλλά η κεφαλιά του Κάτιτς στο 56' έμελλε να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Η Ρέιντζερς ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Μορέλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον Τζέραρντ να πανηγυρίσει έξαλλα μια τεράστια νίκη!