Ξανά στην τρίτη θέση οι αλεπούδες

Πήρε φόρα με τα εννέα γκολ που πέτυχε στην έδρα της Σαουθάμπτον την περασμένη αγωνιστική (9-0) και άντε τώρα να σταματήσει κάποιος την Λέστερ! Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς επιβλήθηκε 2-0 της Κρίσταλ Πάλας στο "Σέλχαρστ Παρκ" το απόγευμα της Κυριακής και έφτασε τις τρεις διαδοχικές επιτυχίες στην Premier League ενώ έπιασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας την Τσέλσι.

Οι αλεπούδες άνοιξαν το σκορ στο 57' με κεφαλιά του Σογιουντσού μέσα από τη μικρή περιοχή, με τον Τούρκο στόπερ να εκμεταλλεύεται την αδυναμία των Φαν Άανχολτ και Κουγιατέ να απομακρύνουν τη μπάλα μετά από κόρνερ του Μάντισον και να γίνεται μόλις ο δεύτερος Τούρκος που σκοράρει στην Premier League για την Λέστερ (ο πρώτος ήταν ο Ίτζετ, με 33 γκολ από το 1996 ως το 2004).

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με τους φιλοξενούμενους να κρύβουν τη μπάλα και τελικός αποδέκτης να γίνεται ο Βάρντι (ασίστ ο Γκρέι) που σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή και έγινε ο πρώτος που φτάνει φέτος τα 10 τέρματα στην Premier League.

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

Μπόρνμουθ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 (45' Κινγκ)

Άρσεναλ - Γουλβς 1-1 (21' Ομαμεγιάνγκ / 76' Ραούλ Χιμένες)

Άστον Βίλα - Λίβερπουλ 1-2 (21' Τρεζεγκέ / 87' Ρόμπερτσον, 90+4' Μανέ)

Μπράιτον - Νόριτς 2-0 (68' Τροσάρ, 84' Ντάφι)

Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον 2-1 (70' Αγκούρο, 86' Γουόκερ / 13' Γουόρντ-Πράουζ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι 3-0 (17', 43' Λούντστραμ, 44' Φλεκ)

Γουέστ Χαμ - Νιούκαστλ 2-3 (74' Μαλμπουενά, 90' Σνόντγκρας / 16' Κλαρκ, 22' Φερνάντες, 51' Σέλβεϊ)

Γουότφορντ - Τσέλσι 1-2 (80' πεν. Ντεουλοφέου / 5' Έιμπραχαμ, 55' Πούλισιτς)

Κυριακή 3 Νοεμβρίου

Κρίσταλ Πάλας - Λέστερ 0-2 (57' Σογιουντσού, 88' Βάρντι)

Έβερτον - Τότεναμ (18:30)

Πηγή: sport24.gr

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση