Με ανατροπή η Σάλκε στο Άουγκσμπουργκ

Η Άουγκσμπουργκ υποδέχθηκε τη Σάλκε για την τελευταία χρονικά αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga και άνοιξε το σκορ με τον Μπάιερ στο 38ο λεπτό.

Η Σάλκε έφερε το ματς στα ίσα στην εκπνοή του ημιχρόνου με το αυτογκόλ του Λίχτσταϊνερ. Οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ισλανδού πρώην επιθετικού του Ολυμπιακού, Άλφρεντ Φινμπόγκασον.

Οι βασιλικοί μπλε έφθασαν όχι μόνο στην ισοφάριση με τον Καμπάκ στο 71ο λεπτό, αλλά και στην ανατροπή και τη νίκη (2-3) με τον Χάριτ στο 82ο λεπτό.

Έτσι σκαρφάλωσαν στην έκτη θέση, σε απόσταση μίας νίκης από την κορυφή όπου βρίσκεται η Γκλάντμπαχ. Στο ντέρμπι του Ρήνου, η Φορτούνα νίκησε 2-0 την Κολωνία.

Ο Χένινγκς με εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο Ντίσελντορφ, ενώ ο Τόμοι στο 61ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Κολωνία παρέμεινε καθηλωμένη στην προτελευταία θέση και το μέλλον της φαντάζει όλο και πιο δυσοίωνο.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου

Χόφενχαϊμ - Πάντερμπορν 3-0 (2' Σκοβ, 15' Καντεράμπεκ, 25' Λοκάντια)

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν Μονάχου 5-1 (25' Κόστιτς, 33' Σο, 49' Άμπραχαμ, 61' Χίντερεγκερ, 85' Πασιένσια - 37' Λεβαντόβσκι)

Βέρντερ Βρέμης - Φράιμπουργκ 2-2 (9' Ράσιτσα, 59' Γκέμπρε Σελασιέ - 28' Πέτερσεν, 94' Πέτερσεν)

Λειψία - Μάιντς 8-0 (5' Σάμπιτζερ, 30', 48', 87' Βέρνερ, 35' Ενκουνκού, 39' Χάλστενμπεργκ, 44' Πόουλσεν, 50' Μουκιέλε)

Μπάγερ Λεβερκούζεν - Γκλάντμπαχ 1-2 (25' Φόλαντ - 18' Βεντ, 42' Τουράμ)

Μπορούσια Ντόρμουντ - Βόλφσμπουργκ 3-0 (52' Αζάρ, 58' Γκερέιρο, 88' πεν. Γκέτσε)

Ουνιόν Βερολίνου - Χέρτα Βερολίνου 1-0 (87' πεν. Πόλτερ)

Κυριακή 3 Νοεμβρίου

Φορτούνα Ντίσελντορφ - Κολωνία 2-0 (38' πεν. Χένινγκς, 61' Τόμι)

Άουγκσμπουργκ - Σάλκε 2-3 (38' Μπάιερ, 60' πεν. Φινμπόγκασον / 45+1' αυτ. Λίχτσταϊνερ, 71' Καμπάκ, 82' Χάριτ)

Πηγή: sport24.gr

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση