Διασυρμός με πεντάρα» για την Μπάγερν–Το εκμεταλλεύτηκε η Ντόρτμουντ

Διασυρμός για την Μπάγερν στην Φρανκφούρτη. Λίγες μέρες πριν το ματς με τον Ολυμπιακό στο Μόναχο, οι Βαυαροί γνώρισαν ήττα-ντροπή από την σεληνιασμένη Άιντραχτ που έφτασε στο εντυπωσιακό 5-1.

Η αποβολή του Μπόατενγκ στο 9’ με απευθείας κόκκινη σίγουρα έκανε δύσκολο το έργο των παικτών του Κόβατς, όμως δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση δικαιολογία για τα όσα ακολούθησαν. Στο 25ο λεπτό ο Κόστιτς άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Σό διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το μοναδικό ευχάριστο της βραδιάς για την Μπάγερν είναι πως ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι βρήκε δίχτυα σε ακόμη ένα παιχνίδι, μειώνοντας στο 37’. Η κατάσταση ωστόσο όχι μόνο δεν βελτιώθηκε αλλά χειροτέρεψε δραματικά. Με την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Άμπραχαν έκανε το 3-1 (49’). Λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Χίντερεγκερ (61’) πέτυχε το τέταρτο γκολ της Άιντραχτ, που τελικά σταμάτησε στο 85’ όταν ο Γκονσάλο Πασιένσια έγραψε το απίθανο 5-1 για τους «αετούς».

Πηγή: sport-fm.gr

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση