Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ συνεχίζουν χωρίς ήττα

Ο απολογισμός της τρίτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας δημιούργησε νέα βαθμολογικά δεδομένα.

Η ΠΑΕΕΚ (2-2 με την Καρμιώτισσα) και ο Ακρίτας Χλώρακας (ηττήθηκε από το ΘΟΪ με 3-1) έχασαν το αλάνθαστο τους και πλέον χωρίς ήττα συνεχίζουν Εθνικός Άχνας και ΠΑΕΕΚ.

Ο Εθνικός νίκησε εκτός έδρας την Αναγέννηση Δερύνειας (2-0) και έφτασε στους επτά βαθμούς, όσους και η ΠΑΕΕΚ που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη (3-1) και άφησε την Αγία Νάπα στους μηδέν βαθμούς.

Επιστροφή στις νίκες για τον Οθέλλο Αθηαίνου με το εντυπωσιακό 7-1 επί της ΜΕΑΠ, που προερχόταν από το νικηφόρο 1-0 πάνω στον Άρη. Τρία τερματα πέτυχε ο Σολάρι.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την Ομόνοια Αραδίππου στην έδρα της (3-2 το Διγενή Ορόκλινης) που έφτασε στους έξι βαθμούς. Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι και τα τρία τέρματα των γηπεδούχων σημείωσε ο Πατουλέα.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Γιώργο Μαλεκκίδη και το γκολ του ήταν αρκετό για να κάμψει την αντίσταση της ΑΕΖ με 1-0.

Ο ΑΣΙΛ προηγήθηκε με τον Αβράαμ όμως δέχτηκε την ισοφάριση (1-1) στο 89ο λεπτό από τον Ονήσιλλο και έχασε την ευκαιρία για βαθμολογικό άλμα. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Πιτταράς.

Από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση