Επιστροφή στις νίκες για τη Σαλαμίνα

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ 3-0 (25-14, 25-21, 25-22)

Επιστροφή στις νίκες για τη Νέα Σαλαμίνα που την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας κέρδισε την ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ και ξεκόλλησε από τους 09 βαθμούς που έμεινε εδώ και ένα μήνα. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι απέναντι στην ΑΕ Καραβά που πάλεψε πάρα πολύ τον αγώνα.

Αποφασιστικά μπήκαν οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο σετ και πήραν εύκολα το πρώτο σετ 25-14 ανοίγοντας το σκορ στο προσφυγικό ντέρμπι.

Αισθητά ανεβασμένη ήταν η ΑΕ Καραβά που διεκδίκησε επί ίσοις όροις το σετ. Ο αγώνας είχε μεγάλο ενδιαφέρον, αλλά η Νέα Σαλαμίνα φάνηκε πιο σίγουρη στις επιλογές της και κέρδισε τελικά 25-21 ανεβάζοντας το υπέρ της σκορ στο 2-0.

Αρκετά ενδιαφέρον ήταν ο αγώνας και στο τρίτο σετ με τις δυο ομάδες να το διεκδικούν αλλά τους «ερυθρόλευκους» να έχουν τις λύσεις και να κερδίζουν 25-22 κλείνοντας τον αγώνα με 3-0 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ(ΦΡ. ΜΠΡΟΥΚΣ): Παφίτης, Χρυσοστόμου, Σιαπάνης, Γκούϊμοντ, Λαρραχόντο, Κορνιένκο – Λίμπερο: Αντωνίου – Αλλαγές: Λιοτατής, Σοφοκλέους.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (ΝΤ. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Καμίνσκι, Καρακατσάνης, Ροντόλφο, Χομαγιούν, Θεοδούλου – Λίμπερο: Π. Μιχαήλ. –Αλλαγές: Γκράμμεσφορντ, Κωνσταντίνου.

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 3-0 (25-13, 25-20, 25-15)

O Green Air Παφιακός πήρε τη νίκη την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 επί του Εθνικού Λατσιών τον οποίο κέρδισε με 3-0 στη Σάλα Αφροδίτη. Ο Εθνικός δέχθηκε άλλη μια ήττα, αλλά έπαιξε πολύ ωραίο βόλεϊ στο δεύτερο σετ.

Εύκολα κατέκτησε το πρώτο σετ ο Green Αir Παφιακός αφού επικράτησε με 25-13 αφού όταν ξέφυγε ήταν δύσκολο να προλάβει ο Εθνικός Λατσιών.

Ευχάριστα εξέπληξε ο Εθνικός Λατσιών που έκανε φοβερή προσπάθεια στο δεύτερο σετ βάζοντας δύσκολα στην Παφιακή ομάδα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 25-20 και πέτυχαν το 2-0.

Στο τρίτο σετ οι Παφίτες ήταν πολύ καλύτεροι κέρδισαν με 25-15 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ: Ανδρέου, Οικονομίδης, Χους, Κνέζεβιτς, Κωνσταντινίδης, Ουϊλιαν.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ: Χριστοφίδης, Γεωργίου, Σ. Προύσαλης, Βραχίμης, Κουλέντης, Χριστοφορίδης.

Δύο με τρία άτομα φέρονται να μετακίνησαν τη μοτοσικλέτα του 16χρονου-Έρευνες για αναρτήσεις σε ΜΚΔ
Ξεκινάει η δίκη για τον φόνο της φοιτήτριας Τζούλια Τσεκετίν με 70 μαχαιριές από τον 22χρονο φίλο της
Εκτός ελέγχου ο Κουλίας εκβιάζει τον Πρόεδρο και ο Νικόλας ποιεί την νήσσαν-Το θέμα δεν είναι νομικό, είναι πολιτικό
Βγήκε μπροστά ο Νικόλας-Χαρακτήρισε λανθασμένη την απόφαση για Οδυσσέα, πυρά κατά ΑΚΕΛ
Βάζει φρένο στον Κουλία για διορισμό Γενικού Ελεγκτή η Αννίτα-Ακύρωσε το ταξίδι της, παραμένει Προεδρεύουσα
Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο στον Ατσά-Νεκρός ο 60χρονος Λάμπρος Μαυρομμάτης
Ισραηλινή επίθεση κοντά στη Βηρυτό-Καλούν τους κατοίκους να μείνουν μακριά από θέσεις της Χεζμπολάχ
Συνεχίζεται το ισραηλινό σφυροκόπημα στο Λίβανο-Βομβαρδίζει νέες θέσεις της Χεζμπολάχ