Την κέρδισε και την προσπέρασε με Νέμετς

Σπουδαίας σημασίας νίκη πέτυχε η Πάφος F.C σε βάρος της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου με 1-0. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Νέμετς στο 39' της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς έφτασε τους οκτώ βαθμούς και πέρασε την ομάδα του Παραλιμνίου που βρίσκεται στους επτά.

Το προφίλ του αγώνα:

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το πρώτο 30λεπτο της αναμέτρησης με την Ένωση να χάνει κλασσική ευκαιρία με την κοντινή κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν στο 18'. Η ομάδα της Πάφου F.C ανέβασε ρυθμούς και κέρδισε πέναλτι στο 38' της αναμέτρησης. Ο Νέμετες δεν αστόχησε αν και ο Κλέιμαν έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος F.C αμυνόταν σωστά ενώ η Ένωση πίεζε για την ισοφάριση όσο περνούσαν τα λεπτά. Η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 69' της αναμέτρησης όταν ο Κολοκούδιας δεν κατάφερε να πλασάρει από κοντά τον Μολ. Στα λεπτά που απέμειναν δεν άλλαξε κάτι και το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς να πανηγυρίζει μια σημαντική νίκη που την ανεβάζει βαθμολογικά.

Πάφος FC: Μολ, Καρώ, Μπάγκαρντ, Σιρόκ, Χολτ, Ζίβουλιτς, Κουλς (70'Ντόβμπνια), Φόλπρεχτ, Νέμετς, Ζαχαρίου (66'Παναγιώτου), Ράσιτς (80'Πολίτσι).

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Μουλαζίμης, Κουμής (70'Ελευθερίου), Ενόχ, Ριέρα, Κολοκούδιας, Ζάρατε (70'Ρασμούσεν), Ουντότζι (64'Πίττας), Αμπαρτζουμιάν, Ολίβα, Μέρτακκας.

Κίτρινες: Κουλς, Χολτ, Καρώ - Ενόχ, Μουλαζίμης.

Σκόρερ: 39' Νέμετς

Συνεχίζεται το ισραηλινό σφυροκόπημα στο Λίβανο-Βομβαρδίζει νέες θέσεις της Χεζμπολάχ
Μειώθηκαν οι καταγγελίες από τις κάμερες, αλλά οι στρεβλώσεις... παραμένουν
Αναμένει την έκθεση γεγονότων για τις 15χρονες η Μιχαηλίδου-Το πρωτόκολλο όταν λείπει παιδί από στέγη
Αρχίζει ο διάλογος για το σύστημα διορισμών-Ακούει εκπαιδευτικούς και καθορίζει πλάνο το ΥΠΑΝ
Ψάχνει τρόπους να ξεπεράσει τα εμπόδια για το «κτίΖΩ» το ΥΠΕΣ-Οι ευθύνες του δήμου και το plan B
Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους