«Τάλιρο» με... μπαλάρα για την εκπληκτική Άρσεναλ (vid)

Το εκπληκτικό σερί νικών που «τρέχει» από τις 28 Αυγούστου συνεχίζει η εντυπωσιακή Άρσεναλ που απέδρασε από το «Craven Cottage» με το επιβλητικό 1-5 σε βάρος της αξιόμαχης για 45 λεπτά Φούλαμ.

Η θητεία του Ουνάι Έμερι στους «κανονιέρηδες» ξεκίνησε με καχυποψία ωστόσο τα δείγματα δουλειάς του Ισπανού τεχνικού έχουν αλλάξει άρδην το κλίμα στις τάξεις οπαδών και ομάδας. Η Άρσεναλ μετρά πλέον εννιά συνεχόμενες νίκες σε όλες τις διοργανώσεις (έξι στο πρωτάθλημα), «έπιασε» στην τρίτη θέση την Τότεναμ και ούσα στο μείον ένα από την κορυφή πηγαίνει άνετη στην διακοπή των εθνικών ομάδων.

Στο τοπικό ντέρμπι με την Φούλαμ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Αλεξάντρ Λακαζέτ κόντρα στην ροή του ματς (29') με τους «cottagers» να είναι καλύτεροι και να ισοφαρίζουν χάρη σε τέρμα του Αντρέ Σίρλε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Από το σημείο εκείνο και ύστερα πάντως στο γήπεδο υπήρχε μία ομάδα με την Φούλαμ να... καταρρέει. Ένα ακόμα γκολ του Λακαζέτ (49') άνοιξε τον χορό με τον Ράμσεϊ να πετυχαίνει στο 67ο λεπτό ένα πανέμορφο γκολ με εναέριο τακουνάκι για το 1-3. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δύο άψογες εκτελέσεις ο Ομπαμεγιάνγκ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη.
Πηγή: sdna.gr

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση