«Ερυθρόλευκη» θύελλα, έριξε τριάρα στην Πάφο FC!

Με το επιβλητικό 3-0 κέρδισε την Πάφο FC η Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή» για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA.

H ομάδα της Αμμοχώστου που ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, κατάφερε να «καθαρίσει» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας και τα τρία τέρματα.

Το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» άνοιξε ο Νουρ με τρομερό μακρινό σουτ εκτός περιοχής στο 23', για να διπλασιάσει τα τέρματα της Σαλαμίνας στο 37' ο Τιάγκο με συρτό σουτ.

Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από το μαρκάρισμα του Καρώ στον Ελουντού εντός περιοχής, με τον Τιάγκο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και με ευκολία να γράφει το 3-0.

Όπως ήταν αναμενόμενο, έριξε ταχύτητα στην επανάληψη η ομάδα της Αμμοχώστου, διατηρώντας το ευρύ προβάδισμά της μέχρι και το τελικό σφύριγμα.

Μετά από αυτή της τη νίκη, η Σαλαμίνα πάει στους επτά βαθμούς, ενώ η παφιακή ομάδα παραμένει στα χαμηλά της βαθμολογίας με ένα βαθμό.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Γκολομπάρτ, Φουστάρ, Χριστοφόρου, Κορέια, Παύλου, Μαργκάσα (Κωστή 90'), Νουρ, Ελουντού (Σιαθάς 85'), Τιάγκο, Κίνγκσλεϊ (Σικόρκσι 73')

Πάφος FC: Μολ, Καρώ (Ζίβουλιτς 55'), Μπαγκάρντ, Χολτ, Λοράν (Ζάντερ 46'), Κουλς, Σιρόκ, Φόλπρεχτ, Ανγκούλο, Ράζιτς (Λουλίνια 46'), Νέμετς

Νέο ισραηλινό κύμα επιθέσεων κατά στόχων της Χεζμπολάχ στον Λίβανο
Εξηγεί στον Γκουτέρες τους λόγους που είπε όχι σε μία τριμερή συνάντηση ο Τατάρ
Πάνω από 150 νέες καταγγελίες γυναικών εναντίον του Αλ Φαγιέντ-«25 χρόνια σεξουαλικών επιθέσεων»
Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο από τρύπα στο ταβάνι και έφυγαν με χρυσαφικά αξίας 15,000 ευρώ
ΒΙΝΤΕΟ: Πυρκαγιά μετά από επίθεση στην περιφέρεια Κρασνοντάρ-Εκκένωσαν πάνω από 1.000 κατοίκους
«Σχεδίαζαν εισβολή στη Γαλιλαία»-Ο IDF ανακοίνωσε τους διοικητές της Χεζμπολάχ που σκοτώθηκαν
Νέα πρόκληση Ερντογάν-Θα ζητήσει στη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ να αναγνωριστούν τα κατεχόμενα
Καταγγελία Ισραηλινών σε βάρος Ελληνοκύπριου για απάτη με αγοραπωλησίες διαμερισμάτων
«Το Ισραήλ ήθελε να κόψει το κεφάλι της Χεζμπολάχ, δεν το πέτυχε»-Η άγνωστη επιχείρηση της Μοσάντ το 1996
Έπεσαν οι υπογραφές για τη διακρατική συμφωνία Κύπρου-Ελλάδας για την ηλεκτρική διασύνδεση