H ανατροπή της χρονιάς στη Γερμανία!

Κανονικά, ο μεγάλος πρωταγωνιστής θα έπρεπε να είναι ο πρώην επιθετικός του Αστέρα Τρίπολης, Πάμπλο Ντε Μπλάσις. Ο Αργεντινός με δύο γκολ (3’, 23’) είχε δώσει από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων στην Μάιντς, σε ένα ματς που έμοιζε με πάρτι.

Στο ημίχρονο το σκορ είχε φτάσει στο 4-1, αφού οι Κόρντομπα (27’) και Οζτουανλί (43’) τιμώρησαν κάθε αμυντική αδράνεια της Χόφενχαϊμ, που είχε μειώσει προσωρινά με τον Βάγκνερ (39’).

Αυτό που ακολούθησε στην επανάληψη δεν το περίμενε ούτε ο πιο αισιόδοξος οπαδός της Χόφενχαϊμ.

Η αποβολή του Χριστόφ (63’) γύρισε όλο το ματς, αφού οι φιλοξενούμενοι μείωσαν άμεσα σε 4-3 με δύο γκολ του Ολλανδού Ουτ (71’, 72’) και έφτασαν στο απίστευτο 4-4, με τέρμα του Ούγγρου Σάλαϊ, έξι λεπτά πριν το φινάλε.

Πηγή: sdna.gr