«Ξεμπούκωσε» η Ανόρθωση

Σε φιλική αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο της Αραδίππου η Ανόρθωση επικράτησε άνετα 5-0 της τοπικής Ομόνοιας. Ήταν η πιο ευρεία επικράτηση της «Κυρίας» σε αγώνες προετοιμασίας αυτό το καλοκαίρι.
Η ομάδα του Αντόνιο Πούτσε άνοιξε το σκορ στο ημίωρο με εντός περιοχής σουτ του Κριστομπάλ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 2-0 με σκόρερ τον Κυριάκου. Στην επανάληψη δράση ανέλαβε ο Ράγιος, ο οποίος με τρία τέρματα (στο 62’, στο 84’ και στο 89' με πέναλτι) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Η αρχική εντεκάδα της «Κυρίας»: Κόπριβετς, Γκάμπριελ, Νικολάου, Λέιβα, Μπένετ, Οικονομίδης, Πελέ, Κυριάκου, Κριστομπάλ, Ρέινα, Γκονσάλβες.
Η 11άδα του δευτέρου μέρους: Παπαδόπουλος, Σάντος, Ερέρο, Σάβιτς, Καλδερόν, Αριστοτέλους, Ράγιος, Βίκτορ, Κάμπρερα, Καρλίτος, Ρέινα.